straznicy-klimatu-960x543-napis-gora

Zatrzymaj brudne interesy! Nowe szkolenie dla ochrony środowiska i klimatu

Martwią Cię zmiany klimatyczne i globalne problemy ekologiczno-społeczne? Nie wystarcza Ci odpowiedź, że w pojedynkę nie zdołasz z tym nic zrobić? Już dziś zapraszamy na szkolenie wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak można wykorzystać analizy finansowe w kampaniach na rzecz ochrony klimatu, środowiska i sprawiedliwości społecznej. Jeżeli zależy Ci na zdobyciu rzetelnej wiedzy i umiejętności jak ją wykorzystać, zostań Strażnikiem Klimatu!

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz Fundacja „Rozwój Tak – Odkrywki Nie” zapraszają do udziału w szkoleniu Strażnicy Klimatu poświęconemu prowadzeniu kampanii finansowych na rzecz walki z globalnym ociepleniem. Jest to jedyne w Polsce kompleksowe szkolenie z zakresu edukacji obywatelskiej dla osób, które chcą prowadzić działania na rzecz ochrony klimatu.

Nieraz mamy poczucie, że korporacje energetyczne i paliwowe, które w dużej mierze odpowiadają za kryzys klimatyczny to przeciwnik, z którym nie mamy szansy wygrać. Mają przecież władzę i niewyobrażalne pieniądze. Motywem przewodnim najnowszej edycji szkolenia Strażnicy Klimatu jest finansowanie inwestycji, które walnie przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Uczestnicy nowej edycji dowiedzą się, jak odkrywać i analizować powiązania między instytucjami finansowymi a szkodliwymi projektami opartymi o paliwa kopalne i dlaczego taka wiedza okazuje się bezcenna w walce o stabilny klimat i bezpieczną przyszłość.

Uczestnicy będą zdobywać wiedzą pod okiem wiodących ekspertów z dziedziny klimatologii, prawa, ekonomii, energetyki konwencjonalnej i opartej na odnawialnych źródłach, ochrony zdrowia i środowiska oraz działań medialnych i prowadzenia kampanii społecznych. Osią szkoleń będą zagadnienia związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, jednak nabyte podczas wykładów i warsztatów kompetencje mają charakter uniwersalny i będą przydatne również na innych polach społecznej aktywności.

Szkolenie Strażnicy Klimatu składa się z czterech trzydniowych (piątek-niedziela) zjazdów, które dobywają się w ośrodku szkoleniowym w Bystrej koło Bielska-Białej (w województwie śląskim, ul. Jasna 17). Uczestnicy mają zapewnione noclegi i wyżywienie. Pokrywają tylko koszty dojazdu na miejsce szkoleń. Udział w szkoleniu Strażnicy Klimatu jest nieodpłatny.

Program szkolenia:

  • Zjazd I (24-26 lutego 2017 r.): warsztat motywacyjny, przyczyny i skutki zmian klimatu, wstęp do prowadzenia kampanii finansowych.
  • Zjazd II (17-19 marca 2017 r.): wyzwania polityki, energetyki i ekonomii w dobie globalnego ocieplenia.
  • Zjazd III (21-23 kwietnia 2017 r.): planowanie i prowadzenie finansowej kampanii klimatycznej.
  • Zjazd IV (19-21 maja 2017 r.): warsztat rzemiosła dziennikarskiego i współpracy z mediami, aspekty prawne w działalności społecznej dla przyrody i klimatu.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu: studentów kierunków ekonomicznych i przyrodniczych, aktywistów ekologicznych, społeczników.

Rekrutacja do udziału w cyklu szkoleń Strażnicy Klimatu 2017 prowadzona jest na podstawie wypełnionych ankiet zgłoszeniowych nadesłanych na adres koordynatorki projektu: diana@pracownia.org.pl.

Pobierz ankietę zgłoszeniową

Nabór na szkolenie trwa do 05.02.2017 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych na szkolenie nastąpi 08.02.2017 r. na stronie internetowej projektu.

Więcej informacji o szkoleniu, w tym szczegółowe programy poszczególnych zjazdów, wkrótce pojawią się na stronie Edukacja dla Dobrego Klimatu.

Koordynatorka szkolenia:
Diana Maciąga, e-mail: diana@pracownia.org.pl

Organizatorem szkolenia są: Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz Fundacja „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”