Strażnicy Klimatu 2017

Strażnicy Klimatu to jedyne w Polsce kompleksowe szkolenie z zakresu edukacji obywatelskiej dla osób, które chcą prowadzić działania na rzecz ochrony klimatu.

Nieraz mamy poczucie, że korporacje energetyczne i paliwowe, które w dużej mierze odpowiadają za kryzys klimatyczny to przeciwnik, z którym nie mamy szansy wygrać. Mają przecież władzę i niewyobrażalne pieniądze. I to właśnie one okazują się być czułym punktem brudnego biznesu. Motywem przewodnim najnowszej edycji szkolenia Strażnicy Klimatu jest finansowanie inwestycji, które walnie przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Uczestnicy nowej edycji dowiedzą się, jak odkrywać i analizować powiązania między instytucjami finansowymi a szkodliwymi projektami opartymi o paliwa kopalne i dlaczego taka wiedza okazuje się bezcenna w walce o stabilny klimat i bezpieczną przyszłość.

Uczestnicy będą zdobywać wiedzą pod okiem wiodących ekspertów z dziedziny klimatologii, prawa, ekonomii, energetyki konwencjonalnej i opartej na odnawialnych źródłach, ochrony zdrowia i środowiska oraz działań medialnych i prowadzenia kampanii społecznych. Osią szkoleń będą zagadnienia związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, jednak nabyte podczas wykładów i warsztatów kompetencje mają charakter uniwersalny i będą przydatne również na innych polach społecznej aktywności.

Szkolenie Strażnicy Klimatu składa się z czterech trzydniowych (piątek-niedziela) zjazdów.

Zajęcia dobywają się w ośrodku szkoleniowym na ul. Jasnej 17 w Bystrej koło Bielska-Białej (w województwie śląskim).

Uczestnicy mają zapewnione noclegi i wyżywienie (posiłki wegetariańskie, przygotowywane wspólnie).

Udział w szkoleniu Strażnicy Klimatu jest nieodpłatny. Uczestnicy pokrywają tylko koszty dojazdu na miejsce szkoleń.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu: studentów kierunków ekonomicznych i przyrodniczych, aktywistów ekologicznych, społeczników.

Rekrutacja do udziału w cyklu szkoleń Strażnicy Klimatu 2017 prowadzona jest na podstawie nadsyłanych wypełnionych ankiet zgłoszeniowych.

Szkolenie Strażnicy Klimatu ankieta zgłoszeniowa

Nabór na szkolenie trwa do 05.02.2017 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych na szkolenie nastąpi 08.02.2017 r. na stronie internetowej http://klimatycznaedukacja.pl

Koordynatorka szkolenia:
Diana Maciąga, diana@pracownia.org.pl

Organizatorem szkolenia są: Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz Fundacja „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”