Straznicy-2018_960x576_Edukacja

Strażnicy Klimatu 2018

 

Strażnicy Klimatu to jedyne w Polsce kompleksowe szkolenie z zakresu edukacji obywatelskiej dla osób, które chcą prowadzić działania na rzecz ochrony klimatu.

Martwią Cię zmiany klimatu i globalne problemy ekologiczno-społeczne? Chciał(a)byś zrobić coś dobrego dla ludzi i świata a nie wystarcza Ci odpowiedź, że sam(a) nie zdołasz z tym nic zrobić? Czujesz, że drzemie w tobie potencjał do bycia aktywist(k)ą ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli Twoją potrzebą jest zdobywanie rzetelnej wiedzy i umiejętności jak ją wykorzystać, zostań Strażnikiem Klimatu!

Uczestnicy szkolenia będą zdobywać wiedzą pod okiem wiodących ekspertów z dziedziny klimatologii, prawa, ekonomii, energetyki konwencjonalnej i opartej na odnawialnych źródłach, ochrony zdrowia i środowiska oraz działań medialnych i prowadzenia kampanii społecznych. Osią szkoleń będą zagadnienia związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, jednak nabyte podczas wykładów i warsztatów kompetencje mają charakter uniwersalny i będą przydatne również na innych polach społecznej aktywności.

Szkolenie Strażnicy Klimatu składa się z czterech trzydniowych (piątek-niedziela) zjazdów.

Program szkolenia

Zajęcia dobywają się w ośrodku szkoleniowym na ul. Jasnej 17 w Bystrej koło Bielska-Białej (w województwie śląskim).

Uczestnicy mają zapewnione noclegi i wyżywienie (posiłki wegetariańskie, przygotowywane wspólnie).

Udział w szkoleniu Strażnicy Klimatu jest nieodpłatny. Uczestnicy pokrywają tylko koszty dojazdu na miejsce szkoleń.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu: studentów kierunków ekonomicznych i przyrodniczych, aktywistów ekologicznych, społeczników.

Rekrutacja do udziału w cyklu szkoleń Strażnicy Klimatu 2017/18 prowadzona jest na podstawie nadsyłanych wypełnionych ankiet zgłoszeniowych.

Pobierz ankietę zgłoszeniową (.doc)

Nabór na szkolenie trwa do 08.10.2017 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych na szkolenie nastąpi 10.10.2017 r. na stronie internetowej http://klimatycznaedukacja.pl

Koordynatorka szkolenia:
Diana Maciąga, e-mail: diana@pracownia.org.pl

Organizatorem szkolenia są: Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz Fundacja „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”