balwan-960-534

Tęsknisz za śniegiem? Stwórz z nami Muzeum Zimy!

Czy Twoje narty zardzewiały już w piwnicy? Czy Twoje dzieci nudzą się podczas bezśnieżnych ferii? A może zadręczają Cię pytaniami: jak się jeździło na łyżwach, a po co były sanki, kto to był bałwan i jak się robiło orła na śniegu? Czy nie rozumieją baśni o Królowej Śniegu i o Dziewczynce z zapałkami? Nie patrz bezczynnie na zmianę klimatu, stwórz z nami Muzeum Zimy!

Skoro przez globalne ocieplenie prawdziwa zima odeszła do lamusa, nie pozwólmy o niej zapomnieć! W naszym muzeum pokażemy zimowe górskie krajobrazy. Stworzymy mroźną scenerię dla baśni. W części naszej placówki zatytułowanej „Dawne gry i zabawy” przypomnimy zajęcia, jakim dawniej oddawały się dzieci: bitwę na śnieżki, lepienie bałwana, budowanie igloo, kulig, hokej na lodzie. Obok będziemy prezentować bezużyteczny już zimowy sprzęt: sanki, łyżwy i narty. Będzie można nawet popróbować jazdy na figurówkach czy wędrówki na skitourach. W części zatytułowanej „Las” poznamy tropy zwierząt i ptaki, które już do nas nie przylatują. Dla chętnych o silnych nerwach przygotujemy ofertę specjalną: pokaz zejścia lawiny śnieżnej. Rolę kustosza Muzeum Zimy powierzymy – bezrobotnej z powodu braku śniegu – biegaczce narciarskiej Justynie Kowalczyk.

Śnieg jest na wagę złota, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia. Wchodzisz w to?

Muzeum Zimy to oczywiście żart. Ale w związku ze zmianami klimatu rzeczywiście potrzebujemy Twojej pomocy. Bądź z nami – Twój 1% podatku może wiele zmienić.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bezpieczny i bezpłatny program do rozliczenia podatkowego, dzięki niemu możesz również przekazać 1 procent podatku Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Nasz nr KRS 0000120960

Przycisk-0-1

 

Przycisk-0-2

 

 

Podejmujemy wiele działań dla ochrony klimatu:

W 2016 roku kontynuujemy pracę na rzecz ludzi i środowiska. Właśnie przeprowadziliśmy rekrutację na szkolenie kolejnych Strażników Klimatu. Nasze starania są możliwe także dzięki zaufaniu osób, takich ja Ty, którym zależy na stabilnym klimacie i bezpiecznej przyszłości. Zadbaj o klimat, przekaż nam 1% podatku.