krok1www2

Zrób pierwszy Krok!

Czasem rozgrzeszamy się będąc przekonanym, że pojedynczy drobny gest szkodzący środowisku nie jest w stanie zagrozić przyszłości planety. To prawda, ale powtarzanie tych zachowań przez nas oraz miliony innych osób przynosi fatalne skutki. Często sądzimy, że niewiele możemy zrobić dla powstrzymania zmian klimatycznych. Wychodzimy z przekonania, że jeden drobny gest nie polepszy sytuacji. Tymczasem, gdy będzie on powtarzany przez nas i miliony osób, okazuje się przynosić wymierne efekty i z pewnością przyczyni się do zachowania „zdrowej” planety dla przyszłych pokoleń.

Pamiętaj, że każda Twoja czynność bezpośrednio lub pośrednio jest możliwa dzięki korzystaniu z zasobów planety i oddziałuje na jej klimat. Masz więc ogromnie dużo możliwości podjęcia kroków dobrych dla klimatu Ziemi.

Nie czekaj, aż ktoś inny zrobi pierwszy krok. Rozpocznij od prostej czynności, która zainspiruje Twoich bliskich, znajomych do podjęcia indywidualnych działań dla klimatu. 

Arne Naess (twórca głębokiej ekologii) mówił: Zawsze możesz coś w tym kierunku uczynić, choćby było to coś najmniejszego.