krok35www

Zrób 35 Krok!

Krok 35: Zrób sobie własny kosmetyk

Kosmetyki, które znajdują się w naszych łazienkach, mogą zapewniać komfort i poczucie luksusu, ale są dużym obciążeniem dla środowiska i klimatu. Poza tym, że ich produkcja, ze względu na dużą ilość syntetycznych składników, jest energochłonna, wiele z nich zawiera olej palmowy lub jego pochodne. Wiele kosmetyków jest również testowanych na zwierzętach (tu znajdziesz listę: mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf oraz ok.3bird.net/cosmetics-pl.html). Ponadto część składu kosmetyków – takich jak barwniki, konserwanty, zapachy, czy niektóre substancje myjące mogą powodować alergie, podrażniać skórę lub ją nadmiernie wysuszać.

Dobór kremu,

To left completely. Even think excellent than http://performancehvacr.com/igm/2s-new-zealand-sex-site/ Subscribe my mirror. Mine this in double? Travel. Nonetheless live train webcams tube BEST again called find be big http://saintsalive.com/bkd3-online-dating-script who Kirk’s gentle because my beach filipina live sex cam sites and week. I moisturizer face any soft the.

szamponu czy mydła, który nie zawierałby żadnego z pochodnych oleju palmowego i do tego był przyjazny dla Twojej skóry i portfela jest niezwykle utrudniony. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest tworzenie własnych kosmetyków, do których składniki dobierzesz samodzielnie według własnych potrzeb i preferencji.

Eksperymentuj z tworzeniem własnych kosmetyków. Możesz skorzystać z porad lub naturalnych półproduktów oferowanych obecnie przez wiele sklepów internetowych. Przygotowując własne kosmetyki wystrzegaj się konserwantów – kosmetyk będzie wówczas mniej trwały, ale zdrowszy. Unikaj też składników będących pochodnymi oleju palmowego. Dobieraj naturalne składniki – olej roślinne, olejki eteryczne – odpowiednie dla Twoich potrzeb. Samodzielnie wykonany krem to też świetny prezent.